پشتیبانی سایت

پاسخگوی شما عزیزان هستیم

سلام دوست عزیز!

چطور میتونم کمکت کنم؟

تخفیف ها رو از دست نده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها ی شگفت انگیز دست ساز کالا مطلع شو.

انواع ظروف تزئینی میناکاری شده

پذیرایی از جنس زیبایی شب یلدا

برای تزئین خانه ای از رنگ شب یلدا

نتیجه‌ای یافت نشد.

میناکاری

میناکاری هنری است که از تلفیق دو عنصر آتش و خاک خلق می گردد. در واقع میناکاری یک مدل نقاشی است که به تزئین اشیاء می پردازدبا اجرای این هنر روی اشیاء مختلفی از جنس مس ، طلا ، نقره ، برنج ، سفال، چوب، برنز و حتی طلا، می توان طرح و نقش های بسیار زیبا و سنتی ایجاد کرد.

بسیاری از کارشناسان میراث فرهنگی با بررسی های فراوان، معتقدند که خواستگاه میناکاری، کشور ایران می باشد و پس از آن وارد سایر کشورها و فرهنگ های مختلف شده است. تاریخچه ی این هنر را طبق آثار به دست آمده به زمان هخامنشیان و حتی قبل تر از آن یعنی چیزی حدود 5000 سال پیش بر می گردد. البته آثاری از سایر کشورهای اروپایی نیز یافت شده که قدمت طولانی ای دارند. به هر حال نظر کارشناسان بر این است که هنرمیناکاری از دامن ایرانیان و کشور ایران پا گرفته و مهد این هنر زیبا، میناکاری اصفهان میباشد و سپس وارد فرهنگ سرزمین های دیگر شده است.

ظروف میناکاری

ظروف میناکاری امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده که برای تزئین و دکور خانه، ازدیوارکوب و بشقاب های میناکاری استفاده می کنند. این روز ها مردم برای مناسبت های خاص از جمله عید نوروز و شب یلدا بیشتر از ظروف میناکاری مانند: بشقاب میناکاری، شکلات خوری میناکاری، کاسه های آجیل خوری و میوه خوری میناکاری و ... استفاده میکنند. دلیل استفاده ازاین ظروف میناکاری به خاطر زیبایی حیرت انگیز و استفاده از رنگ های خاص است که باعث میشود دیوار و خانه ی شما روح نواز و زیبا شوند.

اصولا میناکاری به دو دسته تقسیم میشود: ظروف میناکاری روی مس و ظروف میناکاری روی سفال. ذکر این نکته حائز اهمیت است که به تازگی دیده میشود، میناکاری روی ظروف برنجی نیز انجام می شود و احتمالا در آینده ی نزدیک ظروف برنجی میناکاری را در بازار صنایع دستی بیشتر مشاهده کنیم.

ظروف میناکاری مسی یکی از پرطرفدارترین محصولات میناکاری می باشد، و این ظروف میناکاری شده بیشتر در شهر اصفهان تولید میشود. این ظروف را بیشتر به صورت تزینی و کاربردی در بازار مشاهده میکنیم که در اینجا به پرطرفدارترین ظروف میناکاری اشاره میکنیم: بشقاب میناکاری، گلدان میناکاری، ساعت میناکاری، شکلات خوری میناکاری، گلدان میناکاری و ......

یکی از دیگر مراکز تولید محصولات میناکاری شهر همدان است، که ظروف میناکاری همدان نیز بیشتر میناکاری بر روی ظروف سفالی می باشد.

قیمت ظروف میناکاری مسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

قیمت ظروف مسی میناکاری به چند نکته مهم بستگی دارد که به شرح آن می پردازیم:   

در مرحله اول، کیفیت مس، خم کاری و چکش کاری یکنواخت ظرف مسی مهترین بخش از این ظروف می باشد که تایین کننده ی قیمت ظروف مسی میناکاری میباشد. در مرحله ی بعد می توان به ظرافت و واضح بودن نقاشی، یکنواخت بودن ضخامت نقاشی توجه نمود. کیفیت در لعاب و کوره کردن محصول، نبودن ترک خوردگی، دو پوسته نشدن، زبری و پریدگی

اثرمیناکاری نکات دیگری است که در تایین قیمت تاثیر گذار هستند. همچنین باید نام سازنده و محل تولید آن مشخص شده باشد.

مراحل ساخت ظروف مسی میناکاری

برای آموزش ساخت ظروف میناکاری سعی کردیم در چند جمله آن را بیان کنیم. روش تولید ظروف میناکاری مسی به این صورت می باشد که استاد کاران زیرسازی این نوع ظروف مسی را با چکش کاری و خم کاری به شکل مورد نظر درمیاورند، سپس آن را با لعاب سفید 3 الی 4 بار پوشش میدهند و هر مرحله آن را درون کوره حرارت می دهند تا رنگ لعاب ثابت و سفت شود بعد از این مراحل ظرف مورد نظر آماده نقاشی میناکاری می شود، و پس از نقاشی ظرف میناکاری شده را دوباره داخل کوره قرار میدهند تا رنگ آن پخته و ثابت شود.

برای خرید ظروف مینا کاری، سایت دست ساز کالا با حذف کامل واسطه ها جهت حمایت از تولید کنندگان به خصوص مشاغل خانگی اقدام به عرضه ی انواع محصولات مینا کاری با تضمین کیفیت و قیمت ارزان برای هنر دوستان ارائه می گردد.